PODCAST

JAK SŁUCHAĆ PODCASTÓW

https://www.diki.pl/podcasts/

 

Do słuchania podcastów można wykorzystać wiele aplikacji na różnych platformach. Jeśli mówimy o Windowsie, może to być np. iTunes, Kies czy niemal dowolny czytnik kanałów RSS (prawie  wszystkie umożliwiają ich odtwarzanie). Co pewnie już zauważyliście – w przypadku sprzętu Apple możecie używać aplikacji iTunes. Synchronizuje ona odcinki również z odtwarzaczami MP3 tej firmy, tak więc nie potrzebujecie nawet iPhone aby słuchać podcastów mobilnie (np. w tramwaju). Pozostaje Andorid. Oczywiście i tutaj pole wyboru jest ogromne. Poza wycofanym ze sklepu odtwarzaczem firmy Google, możecie wybierać w wielu zamiennikach. Osobiście polecam BeyondPod Podcast Manager, który w darmowej wersji jest naprawdę wystarczający.

JAKIE PODCASTY WYBRAĆ?

Gdy już wiemy czym są podcasty, oraz jak ich słuchać musimy zdecydować się które wybrać. Fajną wyszukiwarkę podcastów z której swego czasu korzystałem oferuje iTunes, dlatego właśnie ją polecam – jeśli nie pasuje Wam żaden z zaproponowanych poniżej podcastów, warto poszperać.

Osobiście polecam 3 źródła, z których to swego czasu korzystałem. Jeśli jesteście językowymi nowicjuszami i macie problem ze zrozumieniem niemal każdego tekstu mówionego, zajrzyjcie na stronęhttp://spotlightenglish.com/.

Znajdziecie tam grubo ponad 5 tysięcy nagrań, wykonanych przez lektorów z USA, Wielkiej Brytanii, Australii i Republiki Południowej Afryki. Szeroka gama akcentów wraz z bardzo wolnym odczytem to właśnie to czego potrzebujecie. Dodatkowo, poza nagraniem na stronach Spotlight Radio znajdziecie również transkrypcję nagrania. Możecie zatem wykonywać wiele ćwiczeń, np. zapis ze słuchu (i późniejsze porównanie z oryginałem), uzupełnianie wyrazów (najpierw wykorektorwanie słów, później ich odtwarzanie ze słuchu). Warto się tak właśnie z podcastami pobawić 😉 Co do samego Spotlight Radio. Jest to fundacja mająca na celu naukę języka angielskiego. Ich nagrania są w 100% darmowe. Każdego tygodnia pojawia się 7 nowych nagrań. Ich tematyka jest przeróżna, zwykle naprawdę ciekawa.

Pozostałe źródła, o których chciałem wspomnieć to nagrania BBC (po kliknięciu w „More” możecie wybrać „Learning” – to również nagrania edukacyjne dla obcokrajowców) oraz CNN. Te ostatnie są już jednak przeznaczone dla poziomu średniego, ponieważ nie znajdziecie tam żadnych edukacyjnych udoskonaleń.

Teraz nie możecie już powiedzieć, że nie macie szans na kontakt z podstawowym językiem angielskim każdego dnia! Zatem, do roboty!

https://my-motivator.pl/jak-nauczylem-sie-jezyka-angielskiego-podcasty/

Print Friendly, PDF & Email
Accessibility